جستجو
فیلد های عمومی
جستجو در محتوا
جستجو در عناوین
دقیقا عین عبارت
سال توليد؛پشتيباني ها؛مانع زدايي ها [wikiwordpress]

بخش بستری

بیمارستان قائم(عج) چندین بخش بستری شامل بخش بستري عمومي و خصوصي مي­باشد که هر یک از این بخش­ها شامل اتاق­های يك تخته، اتاق­های دو تخته، چند تخته و VIP می باشند. در كليه اتاق­ها، امکانات رفاهی شامل تلویزیون، یخچال، مبلمان، اینترنت در نظر گرفته شده است.

از مشخصات بخش بستری بیمارستان قائم، می توان به حضور پزشکان مجرب، پرسنل متخصص و دلسوز، آموزش بیمار و همراه (به عنوان مثال توضیح در مورد رژیم غذایی و یا تزریق انسولین برای بیماران دیابتی)، فضای فیزیکی مناسب و آرام، وجود تخت دیجیتال برای بیمار و سرویس عالی اشاره نمود. به منظور رفاه حال بیماران و همراهان، امکان ملاقات بیمار با هماهنگی مدیر بخش وجود دارد.

لازم به توضیح است برای كليه اتاق یک نفر می تواند به عنوان همراه، پس از پرداخت هزینه های معمول، مجوز حضور 24 ساعته را داشته باشد.

بخش جنرال بوده و بیماران با تشخیص داخلی و جراحی از قبیل دیابت، پنومونی، جراحی عمومی، جراحی ستون فقرات و مغز و اعصاب دراین بخش بستری می شوند .

قابلیت بستری بیماران دیابتی

قابلیت بستری بیماران TIA و CVA

کنترل قند خون بیماران

بیماران با بیماریهای داخلی

بیماران با بیماریهای عفونی

قابلیت بستری بیماران جراحی شده ( اورولوژی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب )

قابلیت بستری زنان (طبيعي و سزارين و تحت نظر)

نحوه پذيرش، بستری بيماران در بخش های بستری و ترخيص

پذیرش بیمار از طریق واحد پذیرش بیمارستان انجام می‌شود. بيمار پس از تشکیل پرونده در واحد پذیرش، اتصال دستبند شناسایی توسط ميزبان و انجام هماهنگی، به بخش مربوطه منتقل شده و بعد از خوشامدگویی و شناسایی بيمار توسط مسئول شيفت و منشي بخش به تخت تعيين شده منتقل می‌شود. پس از توضيح دادن به بيمار در مورد بخش، منشور حقوق بيمار، زنگ پرستاری، استفاده از ريموت و در اختيار قرار دادن شماره‌های تماس، لباس بيمار توسط كمك پرستار مربوطه تعويض می‌گردد. سپس پرستار، مسئول خود را به بيمار معرفی نموده و فرم ادمیت را پر می‌كند، داروهاي مصرفی بيمار را سؤال کرده، مدارک مرتبط با بیمار را تحویل گرفته و در فرم مربوطه ثبت می‌نماید.

ترخيص

بعد از بهبودی نسبی و دستور شفاهی يا كتبی پزشك، كليه اوراق پرونده توسط منشی بررسی و تكميل مي‌شود و گزارش پرستاری و فرم آموزش حين ترخيص توسط پرستار نوشته شده و نسخه دارويی، نحوه مصرف داروها، دستورات منزل، زمان مراجعه بعدی و زمان جواب پاتولوژی (در صورت ارسال نمونه از اتاق عمل) همزمان با فرم ترخيص به بيمار داده می‌شود. بعد از پروسه ترخيص و به دنبال تحویل برگه خروج به منشی بخش، به بيمار كمك می‌شود كه وسايل شخصی خود را جمع كرده و لباس خود را تعويض نمايد و در صورت نیاز به حمایت، توسط کمک پرستار تا درب خروجی بيمارستان همراهی می‌شود.

زمان ملاقات همه روزه از ساعت 15 الی ۱۷ مي­باشد.

زمان صرف غذای بيمار و همراه، صبحانه 30/5 الی ۶، ناهار 45/11 الی 15/12 و شام 30/17 الی 18 است. بين وعده‌های غذایی جهت بيمار و همراهان چای سرو مي‌شود.

زمان ملاقات

زمان ملاقات همه روزه از ساعت 15 الی ۱۷ مي­باشد.

زمان صرف غذای بيمار و همراه

زمان صرف غذای بيمار و همراه، صبحانه 30/5 الی ۶، ناهار 45/11 الی 15/12 و شام 30/17 الی 18 است. بين وعده‌های غذایی جهت بيمار و همراهان چای سرو مي‌شود.

کلیه مدارک پزشکی قبلی و دفترچه بیمه خود را تا پایان زمان بستری همراه خود داشته باشید.